+386 40 123 456
info@premiumcoding.com

Blog Full width

Home » Blog Full width

Allstars Sports Camp Organizasyonumuz Başlıyor.

Yaz kampımız 2 dönem olarak Basketbol ve Voleybol branşlarında planlanmıştır.Birinci dönem 20-25 Haziran 2016 kulüp altyapıları müsabaka formatında. İkinci dönem ise  25-30 Haziran 2016 tarihleri arasında gelişim kampı formatında yapılacaktır.
OTEL
Yaz kampımız Akdeniz’in en güzel plajına ve doğa ortamına sahip Eftalia otellerinde yapılacaktır. Bölgenin en büyük su parkına ve lokasyon olarak her türlü konfora sahip olan otelimizde dolu dolu bir kamp programı planlanmıştır
MALZEME
Kampa katılan tüm sporculara kamp çantası içerisinde ,2…

Read more

Koçluk için 22 ipucu (Gencer BAYTİMUR)

Notorious’un bir zamanlar dediği gibi “zaman artık değişti”.
Bugünün oyuncuları benim büyüdüğüm zamanlardakinden farklılar ve ben de o kadar yaşlı değilim. Biliyorum, bütün jenerasyonlar bunu söyler ama bu doğrudur.
Toplumumuzdaki en büyük değişimlerden biri bütün olarak teknolojideki değişimdir. Özellikle internetteki, daha da özelleştirirsek mobil akıllı telefonlarda ve sosyal medyadaki değişimdir.
Peki, bununla ilgili olarak basketbol için ne yapmalı?
Her şey…
Basketbol her zaman insan ilişki ve bağlantısı gerektiren bir kişisel etkileşim aktivitesiydi ve her…

Read more

Genç kardeşlerim gerçek hayata hoş geldiniz.

gerçek hayat

Genç takım son senesi oynayan sporcular her zaman için ilk büyük tehlikenin eşiğindedirler.  Bir oyuncu belki o da eğer oynadıkları takımın A takımı varsa, orada oynayabilme ihtimalleri olacak, tabii onlardan önce orada bulunan ve kendilerinden daha kötü bir oyuncu yoksa. Ya diğerleri?

Matrix filmi gibi gerçeği yaşayacakları hapı içmiş bir halde yıllarca bulundukları çarkın içinden çıkıp başka bir…

Read more

BİR ÇİFT AYAKKABI!!!

Sonunda stresli geçen Haziran ayının sonunda yeni sezonda oynayacağı takımla anlaşmış ve rahatlamıştı. İdmanların başlama tarihinden 1 hafta önce yeni yaşayacağı şehre gitmiş, evini tutmuş ve yerleşmişti. Her sezonun neredeyse değişmeyen ritüeliydi. Evine yerleştikten sonra, şehri dolaşmış ve mutlu olmuştu, içinden güzel bir sezon geçireceklerini düşündü.

 İdmanların başlamasına iki gün kala kulüp menajerini arayarak alt yapı koordinatörünün telefonunu istedi, onu aradı ve kendisiyle tanışmak istediğini söyledi.

Read more

“Çocuğun kalbini bana veriniz, ondan her şey yapabilirim.” J.H.Pestalozzi
Güzel yurdumun samimi, gönlü geniş, misafirperver ve dost canlısı insanlarına sahip bir köyü…
Bu köyde, bölge ve ülke geleceği için sayısız cevheri barındıran imkanları kısıtlı bir okul…
Yurdumun çeşitli bölgelerinden öğretmenlik mesleğini yapmak için ilk görev yeri olan bu köye gelen, hedefleriyle, ümitleriyle, özlemleriyle , akıllarında yüzlerce soruyla hayallerini bir bavula sığdıran öğretmenler…
Okulun ilçe merkezinden uzak olması, okulun fiziki şartlarının eğitim…

Read more

KEŞKE RIZA BABA KOÇUM OLSA

Spor ,bireyi bir amaç etrafında toplayan,fiziksel gelişmenin yanında sosyal ve psikolojik gelişimin sağlandığı , hayatın tüm dinamiklerine sahip komplike bir ortam ve süreçtir.

Spora başladığımız 7-8 yaşlarında ailemizin bizi ilk antrenmanlara getirdiği günler…

Neler yapmak istemedik ki…

Boyumuz 1.5 m iken, giydiğimiz tişört diz kapaklarımıza kadar geliyorken…

Koç ne zaman maç yapacağız? Koç ne zaman smaç basmayı öğreneceğiz? Koç ne zaman büyük takımlarla…

Read more

SENİN HEDEFLERİN VAR PES ETME!

rafetYaşın genç ve hedeflerin büyüktür. Gördüklerin ve söylenenler seni motive eder. Çok ama çok çalışırsın. Hiçbir idmandan kaytarmazsın. Kaytaranları da anlamazsın. Bazen arkadaşların bazen de ailen anlamaz seni, neden bu çalışma diye? Akıllarında hep aynı soru vardır, “ya başaramazsa?” Evet gittiğin yol çok zor ve meşakkatli bunu zaten biliyorsun. Okuldan idmana ve idmanda okula bir hayatın vardır. Çok…

Read more
Bugün Amerika’da efsane John Wooden’dan sonra gelen başarılı koç olarak Mike  Krzyzewski gösteriliyor. Koç K üniversite koçu olmasına rağmen NBA oyuncularından oluşan ABD Milli Takımı’nın yıllardır başında. İnternette koç K’nın çok kıymetli bir basketbol sitesi var. Bu sitede K’nin basketbol felsefesi ile ilgili birçok yazı okuyabiliyorsunuz. Koç K’nin felsefesinin özeti şöyle: Savunmada hücuma geçin, ilk hareketi hep siz başlatın, agresif olun, rakibin elindeki top silah olmaktan çıkıp başına…

Read more

GÜNÜN ANTRENÖRLÜK İPUCU(26.01.2014)

” Gözlemlediğim kadarıyla bizim antrenörlerimiz halen “Çok çalışmak” kısmını tam anlayamamışlar!! Kimisine göre çok çalışmak; Haftasonu spor okulunda sabahtan akşama kadar antrenmanda kalmak, kimine göre sabahları çok erken kalkmak, birçoğuna göre de; Salonlarda geçen süre!!

Değerli arkadaşlar! Bu bahsettiğiniz şeyler iş! Ve o işin gerekleri! “Çok çalışmak” apayrı bir kavram!! “Çok çalışmak” kavramı, içinde sadece gereken zamanı basketbola harcamayı değil bununla beraber gerekmeyen zamanı da harcamayı içeriyor!!

Obradovic verdiği röportajda, 24saat…

Read more

GÜNÜN ANTRENÖRLÜK İPUCU (25.01.2014)

” Şahsen, “Sakınan göze çöp batar!” sözünün doğruluğuna inanırım! Antrenörlüğünüz boyunca bazı şeylere diğerlerinden daha fazla önem verip, bazen de mecburen prensiplerinizden ve düşüncelerinizden geri adım atmak zorunda kalacaksınız!!

Örnek vermek gerekirse; Her antrenmanda ısınma ve stretching kısmına, mesela toplamda 20dakika ayırıyorsanız, özellikle altyapı maçlarında belki de takımınız sahaya çıktıktan 5dakika sonra maç başlayacak!! Yani sistem ve prensipleriniz/doğrularınız hep bir noktada çakışacaklar!! Peki bu çözüm üretemediğiniz anlarda nasıl davranmanız gerekir?!

Ben…

Read more
Page 1 of 146 12345102030...Last page